Blendtec - amerykańska myśl techniczna 0

 

 

Blendtec- MADE IN USA

 

Firma wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych ze stanu Utah. Początki firmy sięgają 1975 roku, Tom Dickson, życiowy wynalazca i przedsiębiorca, wprowadzał innowacje w różne dziedziny swojego życia na długo przed zbudowaniem swojego pierwszego blendera. Niezależnie od tego, czy ustawiał dzwonek do drzwi, aby otworzyć bramę wjazdową, czy wyposażał gokarty w silniki, które przekraczały prędkość 80 mil na godzinę, pasja Toma do majsterkowania i innowacji sięga czasów jego dzieciństwa.

Historia firmy zaczęła się od pewnego wieczoru gdy podczas sprzątania rozsypanego ziarna, Tom odkrył, że odkurzanie ziarna złamało całe nasiono - to zainspirowało go do wynalezienia młynka do zboża, który był mniejszy, szybszy i bardziej efektywny.

Tak powstał pierwszy młyn kuchenny który zrewolucjonizował domowy przemysł młynarski. Wynalazek Toma przeniósł nas z epoki kamienia łupanego, mielenia ziaren między dwoma kamieniami, do rozdrabniania ziaren na mąkę. Pierwszy wynalazek z dziedziny rozdrabniania narodził pomysł na ułatwienie kolejnych zwykłych czynności kuchennych.

Po przeszło 40 latach firma Blendtec zajmuje pierwsze miejsce w dziedzinie blenderów kielichowych w USA a znane twarze tak jak: Jessica Alba czy Kate Middleton budują solidny wizerunek firmy. 

 

Co wyróżnia Blendtec?

 

Innowacyjne technologie !

 

Bardzo mocny KWADRATOWY kielich wykonany z tritanu wolny od BPA

Opatentowany kwadratowy kształt kielicha zapewnia najlepiej rozdrobnione produkty. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej technologii, kształt zapobiega przyleganiu cząstek do ścian kielicha podczas blendowania -  jak to bywa w standardowych blenderach. Blendowane składniki podczas wytworzonego wiru nie przepływają swobodnie dookoła kielicha, tylko odbijają się od prostokątnych ścian kielicha kierując wprost do przestrzeni roboczej.

 

Brak ostrza tnącego

W blenderach Blendtec zastosowane jest grube śmigło zamiast ostrza. Dzięki zastosowanej technologii śmigło nigdy się nie stępi i blender posłuży nam przez długie lata. W myśl innowacji blendowane składniki zostają rozbijane na drobne cząstki a nie rozcinane jak to bywa w standardowych blenderach. Zapewnia nam to zdecydowanie lepsze rozdrobnienie składników zapewniając spójny i aksamitny smak przygotowanego koktajlu.

 

Potężny silnik

Maksymalna moc 3,8 KM zapewnia najwyższą siłę do skruszenia lodu czy zmielenia orzechów.  Taką moc do tej pory zapewniały tylko bardzo drogie gastronomiczne blendery serwujące najlepsze koktajle w kawiarniach lub restauracjach. Producent Blendtec postanowił zapewnić najwyższą jakość blendowania dla każdego użytkownika umożliwiając posiadanie tak mocnego blendera w swoim domu. 

 

Gwarancja

Wszystkie blendery marki Blendtec są objęte aż 8 letnią gwarancją co dowodzi najwyższej jakości oferowanej przez producenta. 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl